Baikaderm - Scutellariae baicalensis radicis extractum, Allantoinum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład alantoina
ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej
Postać krem
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie zmniejsza obrzęk
przeciwzapalne

Wskazania:

Preparat zalecany jest jako środek uzupełniający terapię stanów zapalnych skóry o nieznanej przyczynie, stanów zapalnych powstałych w wyniku urazów mechanicznych oraz w przebiegu trądziku (trądzik grudkowo-krostkowy). Ponadto jako środek łagodzący podrażnienia skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Jednorazowo stosuje się na skórę słupek kremu o długości około 2 cm i smaruje zmienione chorobowo miejsca 3-4 razy dziennie. Preparat może być stosowany pod opatrunkiem okluzyjnym (uszczelniającym).   Nie należy stosować kremu Baikaderm w przypadku uszkodzeń skóry oraz nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.   Nie zaleca się stosować u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Nie stwierdzono występowania działań niepożądanych podczas stosowania kremu Baikaderm, jednak w przypadku ich wystąpienia należy skonsultować się z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak stosownych badań i nieznany wpływ leku na zdrowie matki i dziecka w okresie ciąży i karmienia piersią nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.