Nifuroksazyd 200 - Nifuroxazidum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład nifuroksazyd
Postać tabletki powlekane
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie przeciwbakteryjne
Zamów w doz.pl Nifuroksazyd Hasco, 200 mg, tabletki powlekane, 12 szt.

Wskazania

Ostra biegunka bakteryjna bez objawów zakażenia ogólnego (biegunka podróżnych, biegunka pokarmowa, zapalenie żołądka i jelit).

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 4 tabletki na dobę w 4 dawkach podzielonych. Dzieci w wieku powyżej 6 lat : 3 tabletki na dobę w 3 dawkach podzielonych.

Podstawową zasadą leczenia biegunki jest nawadnianie. Preparat należy stosować jednocześnie z zachowaniem ścisłej diety z wkluczeniem soków, surowych warzyw i owoców, pikantnych i ciężkostrawnych potraw. Podczas leczenia nie należy pić alkoholu (spożycie alkoholu w takcie leczenia może wywołać reakcję objawiającą się nasiloną biegunką, wymiotami, bólem brzucha).

 

Uwaga! Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.

 

Uwaga! Nie podawać preparatu Nifuroksazyd 200 dzieciom poniżej 6 roku życia.

Możliwe skutki uboczne

Bardzo rzadko reakcje alergiczne takie jak wysypka lub pokrzywka. Preparat nie wywiera niepożądanego działania na fizjologiczną florę bakteryjną jelit.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na nifuroksazyd lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.