Ogrody Zdrowia Nadkwaśność - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład węglan magnezu
węglan wapnia
Postać tabletki do ssania
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie zobojętniające

Wskazania:

Preparat polecany w celu przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej żołądka i regulacji takich objawów nadkwaśności soku żołądkowego jak: niestrawność, wzdęcia, uczucie pełności, pieczenie w przełyku, odbijanie.

Dawkowanie:

Doustnie.Tabletki do ssania. 1-2 tabletki 2-3 razy dziennie po lub między posiłkami. Nie stosować dłużej niż 2 tygodnie. Preparat przeznaczony dla osób powyżej 15 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, podwyższony poziom wapnia we krwi, zaburzenia funkcji nerek. Gdy przyjmujesz glikozydy nasercowe, tetracykliny, preparaty żelaza. Podczas stosowania preparatu może ulec zmianie wchłanianie leków, zwłaszcza wchłaniających się w środowisku kwaśnym. Zalecane jest zachowanie co najmniej godzinnego  odstępu w podaniu preparatu i innych leków. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.