×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Structum - Chondroitini sulfas - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Leczenie uzupełniające w bólach kości i stawów spowodowanych chorobą zwyrodnieniową stawów.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Kapsułki należy połykać w całości popijając dużą ilością wody.

 

Nie stosować u dzieci poniżej 16 roku życia.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, skłonność do alergii.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Reakcje skórne:rumień, pokrzywka, zapalenie skóry, wysypka z/lub bez świądu i (lub) obrzęku. Reakcje ze strony przewodu pokarmowego: rzadko nudności i wymioty, biegunka, zawroty głowy.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.