Calcifos - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład octan wapnia
Postać tabletki powlekane
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w wapń
wspomaga regulację gospodarki wapniowo-fosforanowej

Wskazania:

Preparat polecany dla osób stosujących dietę ubogą w wapń lub szybko tracących jony wapniowe. Ponadto polecany przy zaburzeniach gospodarki wapniowo-fosforanowej w organizmie.  

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 tabletki dziennie podczas posiłku.   Preparat przeznaczony dla osób dorosłych.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz inne preparat wapnia. Nie zaleca się stosować równocześnie z innymi preparatami zwierającymi wapń.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.