×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Citrosept - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład ekstrakt z grejpfruta
Postać płyn
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia dietę w bioflawonoidy cytrusowe

Wskazania do stosowania

Citrosept jest przeznaczony do uzupełniania diety w naturalne bioflawonoidy zawarte w ekstrakcie z grejpfruta, posiadające właściwości przeciwutleniające, wychwytujące wolne rodniki oraz wykazujące synergizm (wzajemne wzmocnienie) z witaminą C i chroniące ją przed utlenianiem.

Dawkowanie

Doustnie. Ekstrakt należy przyjmować zawsze w postaci roztworu! Aby złagodzić gorzki smak ekstraktu należy rozcieńczyć go przynajmniej w 200 ml wody, herbaty miętowej, herbaty z melisy lub soku pomarańczowego.  W celu uzupełnienia diety we flawonoidy poleca się spożywanie Citroseptu 2 - 3 razy dziennie po 5 - 10 kropli rozpuszczonych w 200 - 250 ml płynu (najlepiej w herbacie z melisy). Warto rozpocząć od 2-3 kropli na szklankę wody, aby sprawdzić, czy nie występują objawy uczulenia. Przy pierwszych objawach grypy, przeziębienia, oraz infekcji zapotrzebowanie organizmu na flawonoidy wzrasta. Ekstrakt należy w takich przypadkach przyjmować 2 razy dziennie po 50 - 70 kropli przez ok. 3 dni.

 

Nierozcieńczony ekstrakt nie może mieć kontaktu z błonami śluzowymi i otwartymi ranami. Wtarcie nierozcieńczonego ekstraktu w skórę lub błonę śluzową może spowodować nawet kilkudniowe podrażnienie tkanki, pieczenie, zaczerwienienie. Jeżeli dostanie się do oczu, należy je natychmiast przemyć wodą i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem.

 

Ekstrakt z grejpfruta powinien być przechowywany w miejscu ciemnym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci. Preparat dobrze zamknięty i chroniony przed dostępem światła wykazuje okres przydatności 36 miesięcy od daty produkcji.

 

Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności.

 

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

 

Poinformuj lekarza

Gdy jesteś uczulony na owoce cytrusowe, chorujesz na cukrzycę (poziom cukru we krwi może ulec nieznacznemu obniżeniu). 

 

Gdy przyjmujesz leki nasercowe i/lub na nadciśnienie, leki zapobiegające odrzutom przeszczepów, gdy przyjmujesz leki w związku z chorobami wątroby (np. leki stosowane przy wirusowych zapaleniach wątroby). Ekstrakt z grejpfruta (także owoc grejpfruta i sok grejpfrutowy) wpływa na wchłanianie i metabolizm niektórych leków, nie powinien więc być z nimi stosowany bez konsultacji z leczącym nas lekarzem.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie przeprowadzono badań nad wpływem ekstraktu na płód, należy więc zachować ostrożność.

Skutki uboczne

Citrosept nie wpływa na zdolność obsługi i prowadzenia maszyn.