Orofar Max - Cetylpyridinii chloridum, Lidocaini hydrochloridum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Miejscowe leczenie antyseptyczne stanów zapalnych gardła i jamy ustnej , a także łagodzenie dolegliwości bólowych w tych stanach.

Dawkowanie

Doustnie. Pastylkę należy ssać powoli w jamie ustnej.

Ostre stany zapalne jamy ustnej i gardła: 1 pastylka co 1 lub 2 godziny w zależności od nasilenia bólu. Łagodniejsze stany zapalne jamy ustnej i gardła: 1 pastylka co 2-3 godziny w zależności od nasilenia bólu. Nie stosować więcej niż 6 pastylek na dobę.

Dzieci od 6 do 12 lat: 1 pastylkę co 2-4 godziny w zależności od nasilenia bólu. Nie stosować więcej niż 3 pastylki na dobę.

 

Uwaga! Nie należy stosować leku Orofar Max podczas jedzenia lub też przed jedzeniem.

 

Nie należy stosować dłużej niż przez 5 kolejnych dni bez konsultacji z lekarzem.

 

Uwaga! Nie podawać dzieciom poniżej 6 roku życia.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany przez kobiety w ciąży jedynie na zalecenie lekarza. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Rzadko występuje przemijające podrażnienie jamy ustnej i gardła, nudności i wymioty. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne, takie jak wysypka. Należy wówczas przerwać stosowanie leku.

W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.