Cevitax SR - Acidum ascorbicum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład witamina C (kwas askorbinowy)
Postać kapsułki o przedłużonym uwalnianiu
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uzupełnia niedobory witaminy C

Wskazania:

Niedobór lub stany zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C, okres rekonwalescencji, zaburzenia wchłaniania witaminy C, zaburzenia odporności organizmu, krwotoki, pękanie naczyń włosowatych, paradontoza, próchnica, zwiększony wysiłek fizyczny. Wspomagająco w leczeniu substytucyjnym preparatami żelaza w celu ułatwienia ich wchłaniania.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułkę dziennie.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Spożywanie nadmiernej ilości może powodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (zgaga, biegunka).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na witaminę C lub jakąkolwiek substancje pomocniczą preparatu, kamicę nerkową.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.