Nurofen dla dzieci (czopki) - Ibuprofenum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład ibuprofen
Postać czopki doodbytnicze
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Pediatria
Działanie przeciwzapalne
przeciwbólowe
przeciwgorączkowe
Zamów w doz.pl Nurofen dla dzieci, 125 mg, czopki, 10 szt.
Nurofen dla dzieci, 60 mg, czopki, 10 szt.

Wskazania

Objawowe leczenie bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego. Objawowe leczenie gorączki. Preparat stosuje się, gdy podanie preparatu w formie doustnej jest niemożliwe lub powoduje wymioty.

Dawkowanie

Doodbytniczo. Preparat jest przeznaczony dla dzieci do 2 do 6 lat. Dla dzieci o wadze od 12,5 kg do 17 kg (od 2 do 4 lat) dawka początkowa to jeden czopek. W razie potrzeby, można podać kolejny czopek po 6-8 godzinach. Nie należy stosować więcej niż 4 czopki w ciągu doby. Dla dzieci o wadze do 17 kg do 20,5 kg (od 4 do 6 lat) dawka początkowa to jeden czopek.

 

Stosowanie preparatu Nurofen dla dzieci nie powinno trwać dłużej niż 3 dni. Jeśli objawy utrzymują się przez kilka dni, nasilają się lub jeśli występują nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Preparatu nie należy stosować u dzieci o wadze mniejszej niż 12,5 kg, gdyż dla tych dzieci zalecane są produkty zawierające mniejszą zawartość ibuprofenu.

Możliwe skutki uboczne

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, ból brzucha, niestrawność), skórne reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka). Rzadko uogólnione reakcje alergiczne, reakcje ze strony układu oddechowego (astma lub nasilenie jej objawów, skurcz oskrzeli, duszność).

W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.

Poinformuj lekarza

Gdy dziecko ma nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę oskrzelową.

 

Gdy dziecko przyjmuje obecnie inne leki.