Balsamum Mentholi compositum - Mentholum, Methylis salicylas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład salicylan metylu
mentol
Postać maść
Kategoria Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalności Reumatologia
Medycyna rodzinna
Działanie rozgrzewające
miejscowo znieczulająco

Wskazania:

Do stosowania miejscowego w bólach mięśniowych i stawowych, nerwobólach, zapaleniach korzonków nerwowych, tzw. bólach krzyża.

Dawkowanie:

Miejscowo. Bolące miejsce nacierać niewielką ilością maści, nałożyć ciepły opatrunek. Stosować 1-3 razy dziennie. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Nie stosować u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowo ból, pokrzywka, świąd, nadmierne przekrwienie skóry. Może powodować ból głowy, przekrwienie spojówek.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.