Polmantis - Magnesii hydroxidum, Aluminii hydroxidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wodorotlenek magnezu
wodorotlenek glinu
Postać tabletki do ssania
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie zobojętniające

Wskazania:

Leczenie objawowe zaburzeń dotyczących górnego odcinka przewodu pokarmowego związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego w tym zapalenie błony śluzowej przełyku i żołądka, zgaga, niestrawność, refluksowe zapalenie przełyku spowodowane wstecznym zarzucaniem treści pokarmowej do przełyku. Pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Dawkowanie:

Doustnie.2 tabletki 3 razy w ciągu dnia około 1,5 godziny po każdym podstawowym posiłku i 2 tabletki bezpośrednio przed snem, ewentualnie w razie wystąpienia bólu. Nie należy stosować więcej niż 12 tabletek na dobę. Preparat powinien być stosowany 1-2 godziny przed przyjęciem innych leków doustnych (w przypadku pochodnych chinolonu - ponad 4 godziny). Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Luźne stolce, biegunka, zwiększenie stężenia jonów magnezu i glinu surowicy krwi. Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do zaburzenia funkcji nerek i wystąpienia osteomalacji.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji nerek. Gdy przyjmujesz tetracykliny, pochodne chinolonu (leki antyseptyczne i przeciwzakaźne), związki żelaza, leki przeciwreumatyczne i przeciwzapalne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, jeżeli jest podawany w zalecanych dawkach i zgodnie ze wskazaniami. Nie należy go stosować długotrwale.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.