Polmantis - Magnesii hydroxidum, Aluminii hydroxidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wodorotlenek magnezu
wodorotlenek glinu
Postać tabletki do ssania
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie zobojętniające

Wskazania:

Leczenie objawowe zaburzeń dotyczących górnego odcinka przewodu pokarmowego związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego w tym zapalenie błony śluzowej przełyku i żołądka, zgaga, niestrawność, refluksowe zapalenie przełyku spowodowane wstecznym zarzucaniem treści pokarmowej do przełyku. Pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Dawkowanie:

Doustnie.2 tabletki 3 razy w ciągu dnia około 1,5 godziny po każdym podstawowym posiłku i 2 tabletki bezpośrednio przed snem, ewentualnie w razie wystąpienia bólu. Nie należy stosować więcej niż 12 tabletek na dobę. Preparat powinien być stosowany 1-2 godziny przed przyjęciem innych leków doustnych (w przypadku pochodnych chinolonu - ponad 4 godziny). Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Luźne stolce, biegunka, zwiększenie stężenia jonów magnezu i glinu surowicy krwi. Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do zaburzenia funkcji nerek i wystąpienia osteomalacji.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji nerek. Gdy przyjmujesz tetracykliny, pochodne chinolonu (leki antyseptyczne i przeciwzakaźne), związki żelaza, leki przeciwreumatyczne i przeciwzapalne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, jeżeli jest podawany w zalecanych dawkach i zgodnie ze wskazaniami. Nie należy go stosować długotrwale.