×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Polmantis - Magnesii hydroxidum, Aluminii hydroxidum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład wodorotlenek glinu
wodorotlenek magnezu
Postać tabletki do ssania
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie zobojętniające

Wskazania do stosowania

Leczenie objawowe zaburzeń dotyczących górnego odcinka przewodu pokarmowego związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego w tym zapalenie błony śluzowej przełyku i żołądka, zgaga, niestrawność, refluksowe zapalenie przełyku spowodowane wstecznym zarzucaniem treści pokarmowej do przełyku. Pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Dawkowanie

Doustnie.2 tabletki 3 razy w ciągu dnia około 1,5 godziny po każdym podstawowym posiłku i 2 tabletki bezpośrednio przed snem, ewentualnie w razie wystąpienia bólu. Nie należy stosować więcej niż 12 tabletek na dobę.

Preparat powinien być stosowany 1-2 godziny przed przyjęciem innych leków doustnych (w przypadku pochodnych chinolonu - ponad 4 godziny).

Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji nerek.

Gdy przyjmujesz tetracykliny, pochodne chinolonu (leki antyseptyczne i przeciwzakaźne), związki żelaza, leki przeciwreumatyczne i przeciwzapalne.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, jeżeli jest podawany w zalecanych dawkach i zgodnie ze wskazaniami. Nie należy go stosować długotrwale.

Skutki uboczne

Luźne stolce, biegunka, zwiększenie stężenia jonów magnezu i glinu surowicy krwi. Długotrwałe stosowanie leku może prowadzić do zaburzenia funkcji nerek i wystąpienia osteomalacji.