Momordica complexe Nr 109 - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Biegunki przebiegające ze wzdęciami i bólami kolkowymi. Przewlekłe stany zapalne jelita cienkiego i okrężnicy przebiegające ze wzdęciami i bólami kolkowymi. Preparat polecany przy bólach brzucha, wzdęciach, zaburzeniach trawienia występujących po stanach zapalnych,napadowych bólach w okolicy wątroby, kolkach jelitowych, stanach zapalnych jelita cienkiego i okrężnicy, objawach wiążących się z zespołem jelita drażliwego, biegunkach przebiegających z nudnościami, wzdęciami i bólami kolkowymi, zgadze,odbijaniu się, niestrawności.

Dawkowanie:

Doustnie. O ile lekarz nie zaleci inaczej 3 - 5 razy dziennie 20 kropli na wodę, między posiłkami. Dzieci poniżej 10 roku życia podawać tyle kropli na wodę, ile dziecko ma lat. W stanach ostrych lek podaje się początkowo, co pół godziny po uzyskaniu poprawy zmniejszamy częstotliwość podawania do 3 razy dziennie.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.