Beta Karoten E - Betacarotenum, Tocopherolum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Niedobory witaminy A i E. Pomocniczo w ślepocie zmierzchowej, w chorobach skóry, trudno gojących się ranach i oparzeniach, odmrożeniach, nadmiernym łuszczeniu i rogowaceniu naskórka, zapaleniach spojówek, trądziku, stanach zapalnych błon śluzowych oskrzeli, profilaktyce przeciwmiażdżycowej.  Stosowany profilaktycznie zapobiega złemu widzeniu o zmierzchu i w złym oświetleniu, rogowaceniu rogówki oka, stanom zapalnym spojówek, nadmiernemu rogowaceniu i łuszczeniu się skóry .

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci powyżej 5 roku życia tabletkę dziennie. Dorośli 1-2 tabletki dziennie. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku podania bardzo dużych dawek leku obserwuje się intensywnie żółte zabarwienie skóry; dawki terapeutyczne mogą wywoływać jedynie lekkie zażółcenie powłok

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadmiar witaminy A w organizmie, ciężkie zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby. Gdy przyjmujesz inne preparaty zwierające witaminę A. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Zaleca się ostrożność podczas stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.