Optiderm F - Urea, Polidocanolum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład mocznik
polidokanol
Postać krem
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie nawilżające
przeciwświądowe

Wskazania:

Wspomagająco w leczeniu chorób skóry przebiegających z nadmiernym jej wysuszeniem lub świądem, m.in. w atopowym zapaleniu skóry, wyprysku kontaktowym niealergicznym (np. wskutek działania detergentów), także w leczeniu długotrwałym tych chorób.   Nie stosować u noworodków.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Niewielką ilość kremu nanosić na skórę 2 razy na dobę. Czas leczenia wynosi zwykle około 3 tygodnie. W  przypadku utrzymywania się wysuszenia skóry stosowanie kremu można przedłużyć.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko może wystąpić podrażnienie skóry (pieczenie, zaczerwienienie, świąd, zmiany krostkowe). Ze względu na zawartość parafiny w preparacie, jednoczesne stosowanie z produktami z lateksu, np. prezerwatywami, może zmniejszyć skuteczność ich działania.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, ostre, sączące, zapalne i nadkażone zmiany skórne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią (brak badań klinicznych).

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.