Aloe aurea - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Dolegliwości wynikających ze stresu oraz niehigienicznego trybu życia huśtawka nastroju, trudności w zasypianiu i koncentracji, tendencja do tycia, wypadanie włosów, stany zmniejszonej odporności organizmu spowodowanej zmianami pór roku lub niekorzystnymi zmianami w trybie życia. W okresie chemioterapii, jako środek odtruwający i wspomagający odzyskanie równowagi. W stanie krótkotrwałej lub chronicznej choroby, jako spożywczy środek wspomagający farmakoterapię w okresie pooperacyjnej i pochorobowej rekonwalescencji. Zalecany także podczas stosowania niskokalorycznych diet jako środek wzmacniający.   Produkt zalecany jest dla dzieci powyżej 1 roku życia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 2 łyżki dziennie (dzieci połowa dawki). Jedną rano na pusty żołądek i drugą przed snem. Można zażywać czysty sok lub rozcieńczony w innym płynie.   Po otworzeniu produkt należy przechowywać w lodówce i spożyć w przeciągu 20 dni.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.