×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Transway - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Postać plastry
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie łagodzi objawy choroby lokomocyjnej

Wskazania do stosowania

Choroba lokomocyjna. Jest to plaster akupresurowy, który poprzez ciągły masaż odpowiedniego punktu na nadgarstkach, przeciwdziała występowaniu objawów choroby lokomocyjnej. Masaż działa na punkt akupunkturowy, odpowiedzialny, według zasad tradycyjnej medycyny chińskiej, za przeciwdziałanie i leczenie nudności oraz wymiotów.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Transway jest pakowany w pudełeczka kartonowe zawierające 1 parę plastrów, co wystarcza na jedną podróż, niezależnie od czasu jej trwania. Plastry Transway umieszcza się na obu nadgarstkach jednocześnie (dokładny sposób umieszczania plastrów pokazano na schemacie dołączonym do opakowania). O ile to możliwe należy je przykleić 15 minut przed rozpoczęciem podróży.

 

Ze względu na wielkość stożka i wrażliwość skóry, nie zaleca się stosowania plastrów Transway u dzieci poniżej 3 roku życia. Odradza się także naklejanie plastra na skórę wykazującą stan zapalny, alergię, z raną, jakiego by nie były pochodzenia. 

 

 

Skutki uboczne

Na skórze, w miejscu przylegania stożka, pod zdjęciu plastra, może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie lub deformacja naskórka. Objaw ten jest normalny i przejściowy.

 

Wyrób nie upośledza zdolności kierowania pojazdami. Nie wywołuje senności.