×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Telfexo - Fexofenadini hydrochloridum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Tabletki 120mg: sezonowy alergiczny nieżyt nosa. Tabletki 180 mg: pokrzywka idiopatyczna.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

 

Uwaga! Lek należy odstawić na 3 dni przed przeprowadzeniem alergicznych testów skórnych.

 

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania leku w tej grupie pacjentów nie zostały ustalone.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na feksofenadynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek.

 

Gdy przyjmujesz leki zawierające erytromycynę, ketokonazol, leki zobojętniające (związki glinu lub magnezu). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Ból i zawroty głowy, nudności, zmęczenie, zaburzenia snu, koszmary senne, nerwowość, wysypka skórna, pokrzywka, świąd, duszność.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.