Mercurius Cyanatus Complexe Nr 43 - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Angina, bóle gardła.Ostre stany zapalne gardła , angina o ciężkim przebiegu z uszkodzeniem błony śluzowej gardła i powiększeniem okolicznych węzłów chłonnych. Angina wrzodziejąco-błoniasta. Angina mieszkowa. Angina zatokowa. Angina martwicza. Ostre zapalenie migdałków podniebiennych. Wrzodziejące zapalenie gardła . Zapalenie jamy ustnej. Leczenie wspomagające w błonicy i w infekcjach o przebiegu przypominającym błonicę . Przykry zapach z ust. Ślinotok. Obfite poty.

Dawkowanie:

Doustnie. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej 3 - 5 razy dziennie 20 kropli na wodę , między posiłkami . Dzieci poniżej 10 roku życia, podawać tyle kropli na wodę ile dziecko ma lat.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.