Soludor - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Osłabienie sprawności umysłowej, omdlenia, nadmierna emocjonalność, pobudliwość i lękliwość. Względna niewydolność mięśnia sercowego z tachykardią i zaburzeniami rytmu. Polecany przy niskim ciśnieniu i skłonności do zapaści, zaburzeniach czynnościowych serca i układu krążenia, zaburzeniach rytmu serca, tachykardii, skurczach dodatkowych, chorobie wieńcowej, niewydolności wieńcowej, atakach dusznicy bolesnej, toksycznym osłabieniu serca np. u palaczy czy alkoholików, przyśpieszonej akcji serca, biciach serca, niepokoju w okolicy serca, niewydolności mięśnia sercowego, serce starcze, osłabieniu, wyczerpaniu intelektualnym, lękliwości, w zaburzeniach krążenia w przebiegu stanów depresyjnych, omdleniach, uczuciu duszności i lęku.

Dawkowanie:

Doustnie. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej 3 - 4 razy dziennie 20 kropli na wodę, między posiłkami. W przypadkach ataków choroby wieńcowej stosować częściej. W przypadku omdlenia stosować w dawce jednorazowej 50 kropli na wodę.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.