Melilotus-Homaccord N - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Lek homeopatyczny stosowany wspomagająco w takich objawach jak ból głowy, zmęczenie.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zwykle 10 kropli 3 razy dziennie. Krople można zmieszać z niewielką ilością wody. Lek należy przyjmować między posiłkami.   Uwaga! Jeżeli objawy utrzymują się, nasilą lub wystąpią nowe objawy należy zasięgnąć porady lekarskiej.   Uwaga! Lek zawiera alkohol. Nie zaleca się go stosować u osób uzależnionych od alkoholu. Należy zachować ostrożność u osób z chorobami wątroby lub padaczką.

Możliwe skutki uboczne:

Lek stosowany w zalecanych dawkach nie wywiera istotnego wpływu na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn, należy jednak pamiętać, że lek zawiera etanol.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz leki wpływające na krzepliwość krwi. Lek Melilotus-Homaccord N może nasilać działanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.