Valuherb - Valeriane radicis extractum siccum, Lupuli strobuli extractum siccum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z szyszek chmielu
wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego
Postać kapsułki twarde
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie uspokajające
ułatwia zasypianie

Wskazania:

Stany niepokoju, trudności z zasypianiem.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: w stanach niepokoju 3 razy dziennie 2 kapsułki. W okresowej trudności z zasypianiem: 2 kapsułki preparatu 30 do 60 minut przed udaniem się na spoczynek, z wcześniejszą dawką po kolacji, jeśli to konieczne.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane związane są z nadmiernym nadużywaniem leku i dotyczą możliwości wystąpienia bólu głowy oraz senności.   Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu. Nie zaleca się stosowania leku przez osoby kierujące pojazdami lub innymi urządzeniami mechanicznymi do dwóch godzin po przyjęciu leku.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania nie należy stosować preparatu Valuherb w okresie ciąży i karmienia piersią.