Valuherb - Valeriane radicis extractum siccum, Lupuli strobuli extractum siccum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego
wyciąg z szyszek chmielu
Postać kapsułki twarde
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie ułatwia zasypianie
uspokajające

Wskazania

Stany niepokoju, trudności z zasypianiem.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: w stanach niepokoju 3 razy dziennie 2 kapsułki. W okresowej trudności z zasypianiem: 2 kapsułki preparatu 30 do 60 minut przed udaniem się na spoczynek, z wcześniejszą dawką po kolacji, jeśli to konieczne.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne

Działania niepożądane związane są z nadmiernym nadużywaniem leku i dotyczą możliwości wystąpienia bólu głowy oraz senności.

 

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu. Nie zaleca się stosowania leku przez osoby kierujące pojazdami lub innymi urządzeniami mechanicznymi do dwóch godzin po przyjęciu leku.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania nie należy stosować preparatu Valuherb w okresie ciąży i karmienia piersią.