×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Valuherb - Valeriane radicis extractum siccum, Lupuli strobuli extractum siccum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego
wyciąg z szyszek chmielu
Postać kapsułki twarde
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie ułatwia zasypianie
uspokajające

Wskazania do stosowania

Stany niepokoju, trudności z zasypianiem.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: w stanach niepokoju 3 razy dziennie 2 kapsułki. W okresowej trudności z zasypianiem: 2 kapsułki preparatu 30 do 60 minut przed udaniem się na spoczynek, z wcześniejszą dawką po kolacji, jeśli to konieczne.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania nie należy stosować preparatu Valuherb w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Działania niepożądane związane są z nadmiernym nadużywaniem leku i dotyczą możliwości wystąpienia bólu głowy oraz senności.

 

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu. Nie zaleca się stosowania leku przez osoby kierujące pojazdami lub innymi urządzeniami mechanicznymi do dwóch godzin po przyjęciu leku.