Arnica-Heel S (maść) - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład Arnica montana
etanol
alkohol cetylowo-stearylowy
wazelina biała
parafina stała
Postać maść
Kategoria Homeopatyczne
Specjalności Homeopatia
Działanie przeciwzapalne

Wskazania:

Rany, stany zapalne, urazy, w tym kontuzje, zwichnięcia, wybicia, złamania, krwiaki, czyraczność, bóle mięśniowe, np. w przebiegu reumatyzmu czy naciągnięcia mięśni; także w chorobach naczyń, takich jak np. żylaki kończyn dolnych.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Zwykle nakładać maść na chore miejsca 1-2 razy dziennie. Nie doprowadzać do kontaktu maści z oczami i błonami śluzowymi oraz z otwartymi ranami.

Możliwe skutki uboczne:

Przy długotrwałym stosowaniu maści niekiedy mogą wystąpić lokalne stany zapalne skóry. W pierwszej fazie leczenia może wystąpić przejściowe pogorszenie, które nie jest niebezpieczne i ustępuje samoistnie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, jesteś uczulony na arnikę.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.