×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Tears Again - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Leczenie, łagodzenie i kompensacja w podrażnieniach związanych z zespołem "suchego oka" i związane z nim objawy takie jak: kłucie, swędzenie, pieczenie, uczucie piasku pod powiekami, uczucie ucisku w oczach, zaczerwienienie oka, obrzęk powiek, nadwrażliwość na światło, również u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.

Dawkowanie

Należy rozpylić spray Tears Again 1-2 razy na zamknięte oczy z odległości około 10 cm na każdą powiekę osobno. Nie rozpylać na otwarte oczy. Nie dotykać końcówką aerozolu do oczu w trakcie rozpylania. W przypadku stosowania kosmetyków do oczu Tears Again należy stosować przed makijażem lub po jego zmyciu. Tears Again może być również zastosowany na makijaż, jednakże wtedy należy zachować odstęp przynajmniej 20 cm. U osób używających szkieł kontaktowych Tears Again poprawia komfort noszenia tych szkieł. Nie ma ograniczeń w okresie stosowania po pierwszym zastosowaniu sprayu. Jedno opakowanie Tears Again może być używane przez różne osoby bez ryzyka zanieczyszczenia urządzenia. Opakowanie Tears Again ze względów technicznych nie może być w pełni opróżnione, jednakże gwarantowane jest, użycie 10 ml płynu (zastosowanie tzw. nadmiaru technologicznego). Tears Again nie powinno być stosowane jednocześnie z innymi lekami okulistycznymi. Jeśli stosuje się inny lek do oczu należy zachować 10 minutową przerwę pomiędzy aplikacja Tears Again i tego leku.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na fenoksyetanol.

Skutki uboczne

Po bezpośrednim rozpyleniu na otwarte oczy może się pojawić krótkotrwałe pieczenie. Jednakże objaw ten przemija bardzo szybko.