×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Xaluron - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład sól sodowa kwasu hialuronowego
Postać globulki dopochwowe
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Ginekologia i położnictwo
Działanie nawilżające
przyspiesza procesy regeneracji

Wskazania do stosowania

Jako środek wspomagający procesy odnowy w leczeniu stanów atrofii (zaniku) błony śluzowej pochwy (w okresie menopauzy, chemio- i radioterapii, po usunięciu przydatków, po porodach i zabiegach).

Dawkowanie

Dopochwowo. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosuje się jedną globulkę przed położeniem się spać. Globulkę należy założyć głęboko do pochwy. Globulki dopochwowe zapakowane są w plastikową folię ochronną. Przed wyjęciem globulki z folii ochronnej należy się upewnić, że konsystencja globulki jest dostatecznie zwarta i daje możliwość poprawnego założenia. Jeśli globulka jest zbyt płynna należy (nie wyjmując jej z opakowania) na kilka minut włożyć ją do lodówki lub pod strumień zimnej, bieżącej wody. Następnie należy rozerwać folię ochronną od strony, gdzie jest fabrycznie rodzielona i wyjąć globulkę, uprzednio umytymi rękoma. Folię ochronną należy wyrzucić. Globulkę założyć w pozycji leżącej, głęboko wprowadzając ją palcem do pochwy. Globulki nie wolno aplikować z fragmentami folii ochronnej. Należy unikać kontaktu globulki z oczami.

Skutki uboczne

Długotrwałe stosowanie może spowodować reakcje nadwrażliwości. W takim przypadku zaleca się przerwanie terapii i kontakt z lekarzem.