×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Nasodren - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład liofilizowany wyciąg z fiołka alpejskiego
Postać aerozol do nosa
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Alergologia
Działanie udrażnia nos i zatoki przynosowe

Wskazania do stosowania

Wspomaga terapię niedrożności przewodów nosowych spowodowaną obrzękiem błony śluzowej i zaleganiem gęstej wydzieliny w przebiegu ostrego nieżytu nosa oraz ostrego zapalenia zatok przynosowych.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Gotowy roztwór można przechowywać w lodówce do 16 dni. Nie należy dopuścić, aby preparat dostał sie do oczu lub ust. Nie jest wskazane stosowanie u dzieci poniżej 5 roku życia.

Poinformuj lekarza

Gdy masz alergię na fiołki, pierwiosnki i inne gatunki z rodziny Primulaceae, gdy masz polipy lub torbiele w nozdrzach lub w zatokach przynosowych.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie jest wskazane stosowanie preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Po podaniu produktu może pojawić się miejscowe podrażnienie czy pieczenie, kichanie oraz zwiększona ilość wydzieliny z nosa. W trakcie pierwszych dwóch godzin po zastosowaniu preparatu należy unikać prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn z powodu pojawienia się znacznie zwiększonej ilości wydzieliny z nosa.