Aescuven forte - Hippocastani semen extractum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z nasion kasztanowca
Postać drażetki
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Angiologia
Działanie uszczelnia naczynia
wpływa na elastyczność naczyń

Wskazania:

Żylakowatość, owrzodzenie żylakowate podudzi, pooperacyjne i pourazowe obrzęki tkanek.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 drażetka 2 razy dziennie (rano i wieczorem). W niektórych przypadkach na początku leczenia 2 drażetki 2 razy dziennie. Tabletki połyka się w całości popijając odpowiednią ilością płynu w trakcie lub po jedzeniu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W pojedynczych przypadkach może wystąpić podrażnienie błony śluzowej żołądka i jelit. Escyna zawarta w wyciągu z kasztanowca może potęgować ich toksyczne działanie na nerki.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, schorzenia nerek.   Gdy przyjmujesz preparaty należące do grupy antybiotyków aminoglikozydowych.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W pierwszym trymestrze ciąży nie zaleca się stosowania preparatów zawierających escynę.