Uversan - Uvae ursi folium extractum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład suchy wyciąg z liści mącznicy lekarskiej
Postać tabletki powlekane
Kategoria Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
Specjalności Medycyna rodzinna
Urologia
Działanie odkaża drogi moczowe

Wskazania:

Infekcje bakteryjne dróg moczowych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 3-4 tabletki 3 razy dziennie po posiłku. Nie stosować dłużej niż 7 dni i najwyżej 5 razy w roku. Preparatu nie należy stosować bezpośrednio po przebytej operacji dróg moczowych lub przewodu pokarmowego.

Możliwe skutki uboczne:

Nudności, wymioty.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub jesteś chory na anemię. Gdy przyjmujesz środki zakwaszające mocz. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparatu nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.