Uromix - Betulae folium, Solidaginis herba, Orthosiphonis folium - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład liść brzozy
ziele nawłoci
liść ortosyfonu
Postać kapsułki
Kategoria Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie moczopędne

Wskazania:

Zapalenie dróg moczowych, wspomagająco w kamicy moczowej i skazie moczanowej. Choroba gośćcowa, dna moczanowa, choroby skórne.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 3-4 kapsułki 3 razy dziennie. Dzieci od 6 roku życia: 1-2 kapsułki 2 razy dziennie. Kapsułki należy przyjmować po posiłku.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, obrzęki. Gdy przyjmujesz sulfonamidy, antybiotyki aminoglikozydowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.