Szczepionka durowa Ty - Vaccinum febris typhoidis - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład zabite pałeczki duru brzusznego
Postać zawiesina do wstrzykiwań
Kategoria Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)
Specjalności Choroby zakaźne i pasożytnicze
Działanie uodparnia przeciw durowi brzusznemu

Wskazania:

Zapobieganie durowi brzusznemu.

Dawkowanie:

Podskórnie. Szczepienie wykonuje wykwalifikowany personel medyczny. Dwukrotnie w odstępie 4 tygodni. Trzecia dawka po roku.

Możliwe skutki uboczne:

Zaczerwienienie, obrzęk, bolesność w miejscu podania. Ból głowy, wzrost temperatury ciała, bóle mięśniowe, osłabienie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia odporności, gruźlicę, choroby układu sercowo-naczyniowego, choroby nerek. Gdy przyjmujesz leki immunosupresyjne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.