Trimline - Preparat złożony - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Wspomagająco w otyłości. Jako środek uzupełniający dietę u osób z rodzinną predyspozycją do cukrzycy i we wczesnych stadiach cukrzycy typu II), stosowany w skojarzeniu z dietą niskokaloryczną.

Dawkowanie:

Doustnie. 2 kapsułki na 20-30 minut przed posiłkiem, popić wodą. Przy napadach głodu pomiędzy posiłkami można stosować dodatkowe 1-2 kapsułki, popijając zawsze szklanką wody. Kuracja odchudzająca trwa 3-6 tygodni i powinna być powtarzana dwa razy do roku. Przy końcu kuracji można zmniejszyć dawkę preparatu. Należy pamiętać o piciu odpowiedniej ilości płynów, zachowaniu diety niskokalorycznej i aktywności fizycznej. Preparat może utrudniać wchłanianie leków, dlatego należy zachować 30-minutowy odstęp pomiędzy przyjmowaniem Trimline i innych leków.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.