Tinctura Hyperici - Hipericum perforatum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg z ziela dziurawca
Postać płyn doustny
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie łagodzi stany depresyjne

Wskazania:

Zaburzenia psychowegetatywne, nastroje depresyjne, lęk, niepokój nerwowy.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 łyżeczkę preparatu (5 ml) 4 razy dziennie w niewielkiej ilości płynu. Nie podawać dzieciom do 7 roku życia (lek zawiera etanol). Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Nadwrażliwość na promieniowanie słoneczne. Zawarta w dziurawcu substancja uczula skórę na działanie promieni słonecznych (nadfioletowych), należy unikać przebywania na słońcu, aby nie dopuścić do oparzeń.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość dziurawiec, promienie słoneczne. Gdy przyjmujesz doustne leki antykoncepcyjne, warfarynę, digoksynę, teofilinę, dekstrometorfan, amitryptylinę, nortryptylinę, nefazodon, fenprokumon, karbamazepiny, fenobarbital i fenytoinę, inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (citalopram, fluwoksamina, fluoksetyna, sertralina, paroksetyna, sumatryptan, naratryptan, zolmitryptan), leki przeciwwirusowe, cyklosporynę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.