Tabcin Impact - Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Dextromethorphani hydrobromidum, Doxylamini succinas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Przeziębienie, kaszel, katar, nieżyt błony śluzowej nosa, ból gardła, ból głowy, gorączka.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 2 kapsułki raz dziennie, wieczorem przed snem. Kapsułki należy połknąć w całości, popić wodą. Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni. Uwaga! W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu. Nie stosować u dzieci. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Ból i zawroty głowy, nudności, wymioty, zaburzenia snu, suchość w jamie ustnej, drżenie, zaburzenia rytmu serca, skórne reakcje alergiczne. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby wątroby i/lub nerek, choroby dróg oddechowych, astmę oskrzelową, jaskrę, przerost prostaty, nadciśnienie tętnicze, choroby układu sercowo-naczyniowego, nadczynność tarczycy, cukrzycę. Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, rifampicynę, karbamazepinę, fenobarbital, glutetimid, fenytoinę, cimetydynę, salicylamid, izoniazyd, ranitydynę, propranolol, metoklopramid, glikozydy nasercowe, chloramfenikol, doustne leki przeciwzakrzepowe. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Bez konsultacji lekarskiej nie stosować w okresie ciąży. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.