Sylicaps - Silibi mariani extractum siccum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania

Stany po uszkodzeniach wątroby spowodowane działaniem alkoholu, leków, substancji toksycznych (np. środków ochrony roślin). Wspomagająco w przewlekłych stanach zapalnych oraz w zaburzeniach czynności wątroby. Lek nie jest przeznaczony do leczenia ostrych zatruć wątroby.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 kapsułkę 3 razy dziennie przy przewlekłych schorzeniach wątroby lub 2 kapsułki 2 razy dziennie w wypadku nasilonych dolegliwości. Profilaktycznie: 1 kapsułkę 3 razy dziennie. W przypadku zatruć kuracja powinna trwać 4 tygodnie, w schorzeniach przewlekłych - do 6 miesięcy. Możliwe jest przedłużenie czasu trwania terapii po ocenie stanu zdrowia pacjenta. Preparat wymaga systematycznego przyjmowania. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak szczegółowych badań klinicznych leku nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Przy stosowaniu dużych dawek lek może spowodować słabe działanie przeczyszczające.

Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.