×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Carmolis JHP - Menthae arvensis aetheroleum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Doustnie - w dolegliwościach trawiennych (wzdęcia, skurcze żołądka i jelit, kolka żółciowa), nieżycie nosa. W postaci inhalacji w chorobach takich jak nieżyty nosa, katar. Do nacierania w kontuzjach spowodowanych uprawianiem sportu, jako środek doraźnie znieczulający.

Dawkowanie

W dolegliwościach trawiennych - 1-2 razy dziennie 2-5 kropli olejku dodać do szklanki ciepłej wody i powoli wypić. W nieżycie nosa - 1-2 razy dziennie 1-2 kropli dodać do szklanki ciepłej wody i powoli wypić, można też 1-2 kroplami olejku pokropić kostkę cukru i ssać. W postaci inhalacji parowej w nieżytach nosa, oskrzeli: 1-3 krople olejku dodać do gotującej się wody i wdychać powstające opary. Nacieranie: 3-5 kropli olejku wcierać w w bolące części ciała 3 razy dziennie.

Uwaga! Należy unikać kontaktu z oczami. Zabronione jest stosowanie olejku u niemowląt i dzieci do lat 3.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na olejek miętowy, kamicę żółciową (możliwość przesunięcia kamieni), schorzenia wątroby.

Gdy przyjmujesz środki zobojętniające kwas żołądkowy. Nie zaleca się przyjmowania jednocześnie preparatu Carmolis JHP drogą doustną i środków zobojętniających kwas.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Skutki uboczne

Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.