Carmolis JHP - Menthae arvensis aetheroleum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Doustnie - w dolegliwościach trawiennych (wzdęcia, skurcze żołądka i jelit, kolka żółciowa), nieżycie nosa. W postaci inhalacji w chorobach takich jak nieżyty nosa, katar. Do nacierania w kontuzjach spowodowanych uprawianiem sportu, jako środek doraźnie znieczulający.

Dawkowanie:

W dolegliwościach trawiennych - 1-2 razy dziennie 2-5 kropli olejku dodać do szklanki ciepłej wody i powoli wypić. W nieżycie nosa - 1-2 razy dziennie 1-2 kropli dodać do szklanki ciepłej wody i powoli wypić, można też 1-2 kroplami olejku pokropić kostkę cukru i ssać. W postaci inhalacji parowej w nieżytach nosa, oskrzeli: 1-3 krople olejku dodać do gotującej się wody i wdychać powstające opary. Nacieranie: 3-5 kropli olejku wcierać w w bolące części ciała 3 razy dziennie. Uwaga! Należy unikać kontaktu z oczami. Zabronione jest stosowanie olejku u niemowląt i dzieci do lat 3. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na olejek miętowy, kamicę żółciową (możliwość przesunięcia kamieni), schorzenia wątroby. Gdy przyjmujesz środki zobojętniające kwas żołądkowy. Nie zaleca się przyjmowania jednocześnie preparatu Carmolis JHP drogą doustną i środków zobojętniających kwas. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.