×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Staloral - Preparat złożony - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład wyciągi alergenowe lub ich mieszanki
Postać roztwór do stosowania podjęzykowego
Kategoria Różne
Specjalności Alergologia
Działanie szczepionka odczulająca

Wskazania do stosowania

Schorzenia alergiczne, objawiające się nieżytem nosa, zapaleniem spojówek, atopową astmą oskrzelową. Celem terapii jest zapobieganie konsekwencjom wynikającym z kontaktu osoby uczulonej ze znanym alergenem.

Dawkowanie

Podjęzykowo, rano, przed posiłkiem. Schemat przyjmowania leku ustala lekarz. Dawka leku pobierana jest przez naciskanie tłoczka, następnie podawana podjęzykowo i utrzymywana pod językiem przez 2 minuty przed połknięciem leku. Przed każdym podaniem preparatu sprawdź informacje na fiolce (skład, stężenie preparatu, termin przydatności do użycia). Preparat stosuje się codziennie, zwiększając dawkę każdego dnia, aż do osiągnięcia dawki podtrzymującej. Maxymalna, dobrze tolerowana dawka powinna być przyjmowana codziennie lub trzy razy w tygodniu. Na ogół leczenie stosuje się przez okres 3-5 lat. W przypadku alergii sezonowej, immunoterapię swoistą można prowadzić przez kilka sezonów w kolejnych latach. Przechowywać w lodówce.

Poinformuj lekarza

Gdy masz poważne choroby odpornościowe, nowotworowe, niestabilną astmę oskrzelową.

Gdy przyjmujesz leki należące go grupy beta-blokerów.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Nie należy rozpoczynać immunoterapii swoistej u ciężarnych. Należy przerwać immunoterapię swoistą u kobiet, które zaszły w ciążę w początkowym okresie leczenia podstawowego. Leczenie podtrzymujące może być kontynuowane u ciężarnej.

Skutki uboczne

Zapalenie gardła, ból w jamie brzusznej. Objawy te nie wymagają zmiany schematu leczenia, ale są sygnałem do obserwowania stanu pacjenta.