Staloral - Preparat złożony - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciągi alergenowe lub ich mieszanki
Postać roztwór do stosowania podjęzykowego
Kategoria Różne
Specjalności Alergologia
Działanie szczepionka odczulająca

Wskazania:

Schorzenia alergiczne, objawiające się nieżytem nosa, zapaleniem spojówek, atopową astmą oskrzelową. Celem terapii jest zapobieganie konsekwencjom wynikającym z kontaktu osoby uczulonej ze znanym alergenem.

Dawkowanie:

Podjęzykowo, rano, przed posiłkiem. Schemat przyjmowania leku ustala lekarz. Dawka leku pobierana jest przez naciskanie tłoczka, następnie podawana podjęzykowo i utrzymywana pod językiem przez 2 minuty przed połknięciem leku. Przed każdym podaniem preparatu sprawdź informacje na fiolce (skład, stężenie preparatu, termin przydatności do użycia). Preparat stosuje się codziennie, zwiększając dawkę każdego dnia, aż do osiągnięcia dawki podtrzymującej. Maxymalna, dobrze tolerowana dawka powinna być przyjmowana codziennie lub trzy razy w tygodniu. Na ogół leczenie stosuje się przez okres 3-5 lat. W przypadku alergii sezonowej, immunoterapię swoistą można prowadzić przez kilka sezonów w kolejnych latach. Przechowywać w lodówce.

Możliwe skutki uboczne:

Zapalenie gardła, ból w jamie brzusznej. Objawy te nie wymagają zmiany schematu leczenia, ale są sygnałem do obserwowania stanu pacjenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz poważne choroby odpornościowe, nowotworowe, niestabilną astmę oskrzelową. Gdy przyjmujesz leki należące go grupy beta-blokerów. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Nie należy rozpoczynać immunoterapii swoistej u ciężarnych. Należy przerwać immunoterapię swoistą u kobiet, które zaszły w ciążę w początkowym okresie leczenia podstawowego. Leczenie podtrzymujące może być kontynuowane u ciężarnej.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.