Pectonarex (Saponarex) - Preparat złożony - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

W stanach zapalnych górnych dróg oddechowych połączonych z kaszlem i utrudnionym odkrztuszaniem wydzieliny oskrzelowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież: 3 razy na dobę po 1 łyżeczce (5 ml), po uprzednim wymieszaniu z niewielką ilością (1/3 szklanki) osłodzonej herbaty lub wody. Przed użyciem wstrząsnąć. W czasie kuracji należy przyjmować dużą ilość płynów, aby umożliwić wywołanie prawidłowego odruchu wykrztuśnego i nie spowodować podrażnienia układu oddechowego.   Uwaga! Nie zaleca się podawania leku dzieciom do 6 lat ze względu na zawartość etanolu. U dzieci w wieku 6-12 lat stosowanie leku należy konsultować z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Podrażnienie błony śluzowej żołądka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, cierpisz na chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.