Silenil - Hypericum perforatum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wyciąg suchy z ziela dziurawca
Postać tabletki powlekane
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie łagodzi stany depresyjne

Wskazania:

Łagodne zaburzenia nastroju typu depresyjnego.

Dawkowanie:

Doustnie.1 tabletka dziennie przed posiłkiem. Działanie przeciwdepresyjne występuje po 10-14 dniach systematycznego stosowania. Terapię należy kontynuować przez 8 tygodni, a potem zrobić przerwę.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

U pacjentów wrażliwych po nadmiernej ekspozycji na ostre światło słoneczne mogą wystąpić objawy nadwrażliwości: wysypka, rumień (należy zaprzestać stosowania preparatu).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, promienie słoneczne.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwdepresyjne, warfarynę, digoksynę, teofilinę, cyklosporynę oraz indinavir, doustne leki antykoncepcyjne.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią