Virolex (krem) - Aciclovirum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład acyklowir
Postać krem
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwwirusowe

Wskazania:

Skórne zmiany wirusowe. Pierwotne i nawracające zakażenia wirusem opryszczki pospolitej typu I i II, ospa wietrzna i półpasiec.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Lek nakłada się na zmienione chorobowo miejsca 5 razy na dobę w odstępach 4-godzinnych. Lek należy zastosować tak szybko jak to możliwe, natychmiast po pojawieniu się pierwszych objawów opryszczki, jak np. zaczerwienie, świąd.  Nie stosować na błony śluzowe, unikać kontaktu z oczami.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowo - może wywołać pieczenie, nadmierne uczucie ciepła, rzadziej zaczerwienienie, wysychanie lub łuszczenie skóry, swędzenie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na acyklowir lub pozostałe składniki preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.