Vitrum Energy - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Przeznaczony dla dorosłych i młodzieży. Dla osób żyjących aktywnie, narażonych na stres i nadmiar wolnych rodników. Jako uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów. W stanach obniżonej odporności organizmu, w czasie rekonwalescencji oraz w celu poprawy kondycji organizmu. Wspomaganie pamięci i koncentracji.

Dawkowanie:

Doustnie - 1 tabletka dziennie przed lub w trakcie posiłku.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty, bóle brzucha, zwiąkszone wydalanie moczu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składików preparatu; masz nadmiar witaminy D i/lub A; cierpisz na schorzenia nerek, wątroby. GDy przyjmujesz inne preparaty zawierające witaminę A i/lub D. Gdy jesteś lub przypuszczasz, ze jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższaja potencjalne ryzyko dla płodu lub karmionego piersią niemowlęcia.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.