Gripex Control - Paracetamolum, Coffeinum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład paracetamol
kofeina
Postać tabletki
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie przeciwgorączkowe
przeciwbólowe

Wskazania:

Zwalczanie pierwszych objawów przeziębienia i grypy. Ponadto bóle mięśniowe, stawowe i kostne różnego pochodzenia, bóle głowy, migrena, nerwobóle, bóle zębów oraz bóle menstruacyjne. 

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1-2 tabletki do 4 razy dziennie. Dzieci 12-18 lat: 1 tabletka do 4 razy dziennie. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Nie należy łączyć z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić skórne reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypka), nudności, zaburzenia trawienia, niemiarowość rytmu serca, bezsenność, osłabienie koncentracji, drżenia mięśniowe, drażliwość.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz schorzenia nerek, wątroby, chore serce, jesteś uzależniony od alkoholu. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, leki z grupy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.