Redinac - Calcii carbonas, Magnesii carbonas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład węglan wapnia
węglan magnezu
Postać tabletki do ssania
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Gastroenterologia
Działanie zobojętniające

Wskazania:

Nadkwaśność, zgaga, nudności, niestrawność.

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 tabletki godzinę po posiłku i przed snem. Na dobę maksymalnie można przyjąć 8 tabletek. Tabletki należy ssać lub rozgryzać. Nie stosować u dzieci poniżej 15 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Zaparcia, nudności, wymioty, biegunka, osłabienie, senność, ból głowy, kamica nerkowa.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby nerek, nadmiar wapnia, fenyloketonurię (bo zawiera aspartam). Gdy przyjmujesz tetracykliny, preparaty zawierające flour, fenytoinę, ketokonazol, glikozydy nasercowe, antagonistów kanałów wapniowych, tiazydowe leki moczopędne, salicylany. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Nie należy stosować długotrwale w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.