Prostavasin - Alprostadilum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład alprostadil
Postać proszek do sporządzania roztworu
Kategoria Układ sercowo-naczyniowy
Specjalności Kardiologia
Działanie poprawia ukrwienie

Wskazania:

Leczenie przewlekłego niedokrwienia tętniczego.

Dawkowanie:

Dotętniczo lub dożylnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Ból, zaczerwienienie, obrzęk w miejscu podania, bóle głowy, uderzenia gorąca, nudności, wymioty, biegunka, niedociśnienie, kołatanie serca, bóle stawowe.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby układu krążenia, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, chorobę wrzodową. Gdy przyjmujesz leki obniżające ciśnienie krwi, leki rozszerzające naczynia, doustne leki przeciwzakrzepowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.