×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Posterisan H - Escherichia coli, Hydrocortisonum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Nasiolone dolegliwości z powodu żylaków odbytu (hemoroidów), wyprysk okołoodbbytniczy, świąd odbytu, pęknięcia okołoodbytnicze.

Dawkowanie

Czopki. Doodbytniczo, według zaleceń lekarza. Preparat stosuje się tylko w ostrym stanie, kiedy nieskuteczny okazuje się preparat Posterisan bez dodatku hydrokortyzonu.

 

Maść. Miejscowo na skóre i błonę śluzową najlepiej po wypróżnieniu lub doodbytniczo za pomocą specjalnego aplikatora dołączonego do opakowania. Preparat należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

 

Uwaga! Leczenie za pomocą preparatu Posterisan H powinno być kontynuowane wyłącznie do czasu ustąpienia objawów.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, grzybicze, wirusowe, bakteryjne lub gruźlicze zakażenia w leczonej okolicy

 

Gdy przyjmujesz glikokortykosteroidy.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Skutki uboczne

Zaczerwienie, świąd w miejsu podania. Przy przewlekłym używaniu mogą powstać na skórze w okolicy odbytu zmiany zanikowe.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawnośc psychomotroyczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.