Phospho-Laxative - Natrii hydrophosphas, Natrii dihydrophosphas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład wodorofosforan sodu
dwuwodorofosforan sodu
Postać płyn doustny
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Medycyna rodzinna
Gastroenterologia
Działanie przeczyszczające

Wskazania:

Zaparcia. Przygotowanie do zabiegów diagnostycznych lub chirurgicznych jelita grubego.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Roztwór dodać do 1/2 szklanki chłodnej wody, wypić i popić szklanką wody.

Możliwe skutki uboczne:

Ból brzucha, wzdęcia, nudności, wymioty.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, cierpisz na nudności, wymioty, bóle brzucha, schorzenia nerek. Gdy przyjmujesz preparaty zawierające glin, wapń, magnez, leki obniżające ciśnienie krwi, mineralokortykosteroidy. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.