×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Paracetamol (zawiesina doustna) - Paracetamolum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład paracetamol
Postać zawiesina doustna
Kategoria Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Pediatria
Działanie przeciwbólowe
przeciwgorączkowe
Zamów w doz.pl Paracetamol Aflofarm, (120 mg / 5 ml), zawiesina doustna, 100 ml

Wskazania do stosowania

Gorączka towarzysząca przeziębieniu i grypie. Bóle głowy, zębów, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe o małym lub umiarkowanym nasileniu. Bóle po zabiegach chirurgicznych lub stomatologicznych.

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta 3-12 miesiąc życia 2,5-5 ml; dzieci 2-6 rok życia 5-10 ml, dzieci 7-12 rok życia: 10-20 ml. Preparat stosować maksymalnie 4 razy na dobę.

Poinformuj lekarza

Gdy dziecko ma nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji wątroby lub nerek, astmę oskrzelową.

Gdy dziecko przyjmuje inne leki, a szczególnie doustne leki przeciwzakrzepowe, leki przeciwpadaczkowe.

Skutki uboczne

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, zaburzenia trawienia). Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może powodować ostrą niewydolność wątroby.