Ostowap D3 - Calcii carbonas, Colecalciferolum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Niedobór wapnia, profilaktyka osteoporozy i osteomalacji, zwiększona pobudliwość mięśni, okres rekonawalescencji po urazach kości.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia. 1-2 tabletki profilaktycznie. Leczniczo stosuje się większe dawki.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, brak łaknienia, wzmożone pragnienie, bóle kostne, zwiększona ilość i częstość oddawania moczu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, kamicę dróg moczowych, choroby nerek.   Gdy przyjmujesz tetracykliny, fluorochinolony, glikozydy nasercowe, werapamil, tiazydowe leki moczopędne, glikokortykosteroidy, kalcytoninę.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.