Orocal D3 Lemon - Calcii carbonas, Colecalciferolum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Niedobory witaminy D3 i wapnia oraz stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń, np. u osób w wieku podeszłym. Profilaktyka osteoporozy. Uzupełnienie leczenia podstawowego osteoporozy.

Dawkowanie:

Doustnie. Zazwyczaj 1 tabletka 2 razy na dobę lub inaczej według zaleceń lekarza. Tabletki należy żuć.   Nie stosować u dzieci i młodzieży.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaparcia, wzdęcia, nudności, biegunka, bóle krzyża, świąd, wysypka, pokrzywka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, zaburzenia czynności nerek.   Gdy przyjmujesz tetracykliny, preparaty zawierające fluor, glikozydy nasercowe, tiazydowe leki moczopędne, glikokortykosteroidy, kalcytoninę, leki przeciwdrgawkowe, kwas szczawiowy.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.