Nipas - Acidum acetylsalicylicum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

W stomatologii, jako wkładka lecznicza po powikłanych ekstrakcjach zębów, (bóle poekstrakcyjne, zapalenie kości, suche zapalenie zębodołu). Stosowana również po otwarciu ropni przyzębnych i okołowierzchołkowych, głęboko zropiałych kieszonek przyzębnych. W profilaktyce: dozębodołowo po dłutowaniu lub uszkodzeniu zębodołu (niezależnie od założonych szwów), po wyłyżeczkowanu kieszonek dziąsłowych, pod opatrunki z cementu oraz w paradontologii. Wkładki można stosować w połączeniu z odpowiednimi chemioterapeutykami lub antybiotykami.

Dawkowanie:

Wkładka do zębodołu: w zależności od wielkości rany 1-3 wkładki jednorazowo. W razie potrzeby można stosować kilkakrotnie.

Możliwe skutki uboczne:

Przy prawidłowym użyciu nie powinny pojawić się objawy uboczne jakie mogłyby wystąpić przy ogólnum stosowaniu kwasu acetylosalicylowego. Wyjątkowo może wystąpić skurcz oskrzeli lub reakcje uczuleniowe.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na salicylany i pochodne kwasu benzoesowego, cierpisz na astmę. Gdy przyjmujesz środki zmniejszające krzepliwość krwi. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią.